Właściwości desek kompozytowych

Już od wielu lat marzysz o stworzeniu w otoczeniu swojego domu przestrzeni dedykowanej swobodnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu? Taras będzie tutaj prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Z jakiego materiału wykonać taką zewnętrzną nawierzchnię, aby cieszyć się jej użytkowaniem przez długie lata? W takim przypadku najlepiej sprawdzą się deski kompozytowe WPC. Już teraz sprawdź, jakie właściwości wyróżniają je pośród innych, dostępnych na rynku materiałów o analogicznym zastosowaniu.

Po pierwsze – wysoka jakość

Takie deski tarasowe cechują się długą żywotnością. Wszystko przez to, że jak już wskazuje sama ich nazwa są produkowane z kompozytu, czyli surowca o niejednorodnym składzie. Tworzy go naturalne drewno wraz z tworzywem sztucznym.

Po drugie – wytrzymałość

Deski kompozytowe nie ulegają szybko zniszczeniu, nie pojawia się również problem z występowaniem na nich nieestetycznych odkształceń i przebarwień. Trzeba podkreślić, że negatywnego wpływu na ich stan nie mają czynniki atmosferyczne, takie jak:

  • silne promienie słoneczne,
  • zbyt wysokie oraz za niskie temperatury,
  • opady – śniegu, deszczu oraz gradu.

Po trzecie – wszechstronne zastosowanie

Deski z kompozytu to materiał idealny nie tylko na taras. Można stworzyć z nich także nawierzchnię balkonową, elewację budynku, schody, czy otoczenie wokół basenu lub oczka wodnego. Sprawdzą się także jako tworzywo, z którego wykona się płot wokół posesji, dziecięcą piaskownicę, czy budę dla psa. Marzysz o nowych meblach ogrodowych i ozdobnych, dużych donicach? Kompozytowe deski zdadzą egzamin w każdej z tych sytuacji.

Po czwarte – łatwość montażu

Szukasz rozwiązania, dzięki któremu w krótkim czasie stworzysz wyjątkowy taras na lata? Chcesz, aby wszystkie prace były proste i intuicyjne? Postaw na deski z kompozytu. Podstawą jest oczywiście przygotowanie stabilnej oraz równej (na przykład betonowej podpory), na której zostaną ułożone obok siebie kolejne deski przycięte wcześniej do oczekiwanej długości. Połączenie ich ze sobą nie jest niczym trudnym, ponieważ są one odpowiednio wyprofilowane, do użytku są także specjalne klipsy montażowe.

Po piąte – prostota utrzymania w dobrym stanie przez lata

Deski drewniane (w przeciwieństwie do tych kompozytowych) wymagają regularnej impregnacji oraz konserwacji. Jakiekolwiek zaniedbania w tym zakresie mogą doprowadzić do widocznego pogorszenia się stanu nawierzchni tarasu. Żeby nie martwić się takim obrotem sprawy, najlepiej jest zdecydować się na deski kompozytowe. Nie ma konieczności szczególnego pielęgnowania ich – wystarczy od czasu do czasu oczyścić je za pomocą myjki ciśnieniowej.

Deski kompozytowe i typowe dla nich właściwości – podsumowanie

Wskazane powyżej właściwości desek kompozytowych dobitnie pokazują, że jest to materiał, na który warto zwrócić uwagę podczas planowania prac budowalnych lub remontowych wokół domu. Zapamiętaj te zalety i wykorzystaj zdobytą wiedzę podczas zakupów materiałów, z których wykonasz nawierzchnię tarasową, elewację budynku lub wyposażenie ogrodu. Na pewno nie pożałujesz swojej decyzji.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *