Ile kosztuje montaż klimatyzacji?

Kupno klimatyzacji jest dopiero pierwszym krokiem na drodze do cieszenia się świeżym i czystym powietrzem w naszym domu. Firmy, które zajmują się dystrybucją klimatyzatorów, często mają w swojej ofercie również ich montaż, jednak nie zawsze jesteśmy zadowoleni z jego ceny. Dlaczego prawidłowy montaż klimatyzacji jest taki istotny oraz czemu cennik wygląda w ten sposób?

Jak wygląda montaż klimatyzacji?

Montaż klimatyzacji zależy głównie od tego, jaka jest specyfika budynku, w którym planujemy montaż. Cena usługi z pewnością wzrośnie, jeżeli to jego przeprowadzenia konieczne będzie użycie rusztowań lub podnośnika, ze względu na wysokość umieszczenia jednostki zewnętrznej. Dodatkowe opłaty będą również naliczane, jeżeli zajdzie konieczność przekucia się przez żelbetonowe ściany, gdyż wymaga to dodatkowego nakładu pracy.

Co wpływa jeszcze na cenę montażu? Koszty może podnieść również montaż instalacji w domu, który posiada już wcześniej zamontowane instalacje wymagające integracji z nowym klimatyzatorem. Jeżeli chcemy, aby jednostka zewnętrzna nie była widoczna, również musimy liczyć się z wyższym kosztem montażu.

Ile kosztuje montaż klimatyzacji?

Montaż klimatyzacji, w której jednostki są od siebie oddalone o około 10-15 metrów to wydatek rzędu 2-2,5 tys. PLN. Im mniejsza odległość między jednostkami, tym mniejsze koszty montażu. Cena jest również zależna od rodzaju montowanej klimatyzacji. Stawiasz na klimatyzatory ścienne? Nie musisz martwić się o cenę ich montażu! Ich zamontowanie jest proste, dlatego cena usługi również nie powinna być wysoka.  

Jak widzisz, cena montażu klimatyzacji jest zależna od wielu czynników. Jednak bez dobrze wykonanej usługi montażu, klimatyzator nie będzie działał prawidłowo. Klimatyzatory w sklepie internetowym Czysty Klimat to wysokiej jakości produkty, z których będziesz zadowolony!

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *