Rynny plastikowe kontra metalowe – które wybrać?

Technologia, jak i produkcja stale idą do przodu. Rynek produkcyjny rynien PCV zwłaszcza i unowocześnia się z roku na rok. Eksperymenty związane z doborem materiału, mieszanki surowcowej i wiele innych czynników pozwoliło wyeliminować wszelkie błędy oraz wady plastikowych systemów rynnowych. Zanim zdecydujesz się na któryś z dostępnych na rynku systemów, dowiedz się, który będzie bardziej odpowiedni dla Ciebie. Obecnie rynny plastikowe to są bardzo często wybierane nie tylko ze względu na swoją cenę i trwałość,

Zalety rynien plastikowych

Nowocześnie rynny plastikowe są w znacznym stopniu bardziej wytrzymałe niż lata wstecz. Są również odporne na promieniowanie UV oraz inne czynniki atmosferyczne. Rynny PVC odporne są również na korozję oraz na zarysowania. Są lekkie, a co za tym idzie, nie obciążają dachu, a ich montaż nie wymaga specjalnych umiejętności. Cechują się również różnorodnością kolorów oraz tym, że barwione są jeszcze przed odlewaniem kształtów, co oznacza, że nie ma możliwości, aby farba w jakikolwiek sposób się zdrapała.

Rynny plastikowe kontra metalowe

Zarówno rynny metalowe, jak i rynny Kaczmarek plastikowe mają swoich fanów oraz przeciwników. Dzieje się tak, ze względu na to, że obydwa systemy posiadają zarówno wady, jak i zalety. Nie sprawi to jednak, że któryś wybór należy do złych. Wręcz przeciwnie, to, na jakie rynny się zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od nas samych.

Dlaczego warto wybrać rynny plastikowe?

Rynny Kaczmarek plastikowe nie muszą być poddawane konserwacji, a cały system jest bardzo łatwy w czyszczeniu. Są znacznie tańsze od metalowych systemów rynnowych, co daje im pozycję wyżej w klasyfikacji. Rynny PVC lubią czasem się kurczyć lub rozszerzać pod wpływem wysokich (powyżej 30 stopni) temperatur. Nie jest to jednak żadna przeszkoda w trakcie użytkowania, ponieważ nowoczesne systemy są tak zbudowane, aby użytkowanie ich było bezpieczne oraz bezproblemowe. Zastosowanie łączeń o wysokiej jakości nie pozwala na żadną nieszczelność, a uszczelki są odporne na zmiany temperatury

Które rynny wybrać? Plastikowe czy metalowe?

Rynny najlepiej dobrać do całego systemu oraz walorów technicznych naszego budynku. Dostosowanie rynny Kaczmarek do naszych indywidualnych preferencji pozwoli na jak najlepszy efekt. Najważniejsze jest to, aby dobrze dopasować rynny do całego dachu oraz jego konstrukcji. Są to najbardziej narażone na warunki zewnętrzne części naszego budynku i powinniśmy zadbać o to, aby były one dobre jakości oraz w jak największym stopniu odpowiadały naszym potrzebom.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *