Taras w stylu boho – jak go zaprojektować?

Wyobraź sobie piękny, stylowy taras, na którym pijesz pyszną kawę lub jesz sobotnie śniadanie. Czy to spełnienie jednego z Twoich marzeń? Czy wiesz, że możesz urządzić takie miejsce na własną rękę, nie wydając przy tym fortuny? Nie musisz zlecać tego zadania profesjonalnemu projektantowi. Możesz wykonać taki projekt samodzielnie i to niewielkim kosztem! Przeczytaj ten wpis, a dowiesz się, jak to zrobić!

Jakie są cechy charakterystyczne stylu boho?

Boho to styl artystycznej, paryskiej bohemy, który nawiązuje do lat 60. Kojarzy się z ferią barw, wzorów, wygodą i luzem. Boho czerpie pełnymi garściami z cyganerii artystycznej oraz mody hipisowskiej. Nie brakuje w nim etnicznych symboli oraz łączenia różnorodnych materiałów, które często na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują.

Czy wiesz, że styl boho może tyczyć się nie tylko mody, ale także stylu w jakim projektuje się przestrzeń? Czy taka stylistyka będzie pasowała do Twojego tarasu lub balkonu? Czym charakteryzuje się styl boho?

Zastanawiasz się, dlaczego ludzie tak często decydują się na aranżację tarasu właśnie w stylu boho? Niezobowiązujące dekoracje, różnorodne kolory i światełka to elementy, które kojarzą nam się z wakacjami, beztroskimi chwilami oraz wolnym czasem. Często przez cały rok czekamy na urlop, na którym odpoczniemy wygrzewając się w ciepłym słońcu. Urządzając taras w stylu boho możemy mieć namiastkę tych beztroskich chwil na własnym balkonie lub tarasie!

Taras w stylu boho – jakie oświetlenie wybrać?

Prawdopodobnie nie ma ludzi, którzy nie lubią spędzać ciepłych wieczorów na powietrzu w towarzystwie pięknych, klimatycznych lampek. Styl boho bardzo lubi dekoracyjne oświetlenie, dlatego z powodzeniem możesz ozdobić swój taras długimi sznurami lampek. Zobaczysz, że Twoi goście nie będą chcieli spędzać letnich wieczorów w Twoim domu – od razu przeniosą się na taras!

Taras w stylu boho nie istnieje bez ozdobnego oświetlenia! Do tarasu w tym stylu pasują lampiony na świece, kule ledowe, sznury żarówek lub lampek. Ozdobne oświetlenie doskonale buduje klimat na tarasie w stylu boho. Takie dodatki szczególnie docenisz w czasie letniego popołudnia.

Taras w stylu boho – podsumowanie

Taras w stylu boho to klimatyczne miejsce, w którym odpoczniesz i nabierzesz siły. To również idealna przestrzeń do spożywania posiłków i spotkań ze znajomymi. Jeżeli chcesz, aby Twój taras był w dobrej kondycji bez względu na warunki atmosferyczne, wybierz deski tarasowe kompozytowe. Fabryka Tarasów Tarnów to miejsce, w którym kupisz wysokiej jakości deski do budowy tarasu, wykonane z wyjątkowo odpornego kompozytu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *