Ile kosztuje ogrodzenie kompozytowe?

Deski kompozytowe to coraz chętniej wybierane rozwiązanie na ogrodzenie przestrzeni wokół domu lub pustej działki. Kompozyt to materiał, który nie wymaga specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych, a przy tym prezentuje się bardzo nowocześnie. Kompozytowe deski ogrodzeniowe to są stworzone z mieszanki syntetycznych materiałów oraz mączki drzewnej, która wykazuje się dużą odpornością na czynniki zewnętrzne takie jak warunki atmosferyczne.

Rodzaje ogrodzeń kompozytowych

Kompozytowe deski ogrodzeniowe to materiał, z którego można tworzyć przeróżne kolory oraz wzory ogrodzeń. Najczęściej wykorzystywane są do ogrodzenia działek z domami, działek rekreacyjnych, a nawet zagród dla zwierząt jak konie, świnie czy inne zwierzęta hodowlane.

Ogrodzenie kompozytowe pełne

Kompozytowe deski ogrodzeniowe ułożone w sposób pełny to największy komfort oraz prywatność na ogrodzonym terenie. Solidna konstrukcja i łatwy montaż powoduje, że jest to zdecydowanie najczęściej wybierane rozwiązanie.

Ogrodzenie kompozytowe ażurowe

Wiejskie domki w nowoczesnym stylu to miejsce, w które ażurowe, czyli inaczej niepełne, ogrodzenie kompozytowe będzie pasować idealnie. Kompozytowe deski ogrodzeniowe w tym ułożeniu to doskonała alternatywa dla drewnianych ogrodzeń. Kompozytu nie trzeba regularnie odświeżać ani konserwować.

Czy ogrodzenie kompozytowe się opłaca?

Kompozytowe deski ogrodzeniowe porównywalne są swoją ceną do tradycyjnego drewna, a to oznacza, że czym bardziej wymyślne, egzotyczne lub bardziej wytrzymały rodzaj oraz kolorów im wzór tym cena może rosnąć. Podstawowe deski kompozytowe porównywane są swoją ceną do sosny im dęby, jednak czym lepsza jakość lub wygląd tym cena rośnie i może zbliżać się do cen bardziej egzotycznych, drewnianych desek. Największą zaletą, która oszczędza sporo pieniędzy, jest brak konieczności regularnej konserwacji. Oznacza to, że kompozytowe deski ogrodzeniowe montujemy i to wszystko, czasem można jest tylko przemyć, aby wyglądały dokładnie tak jak zaraz po kupnie. Drewno natomiast wymaga regularnych konserwacji, olejowania oraz napraw co przekłada się na krótszy czas eksploatacji, oraz zwiększone wydatki podczas korzystania.

Ogrodzenia kompozytowe – podsumowanie

Decydując się na ogrodzenie z kompozytu, mamy pewność, że jakość idzie wraz z ceną. Takie ogrodzenie nie tylko świetnie wygląda, ale i nie wymaga szczególnej opieki. Jeśli jakiekolwiek prace w ogrodzie lub odświeżanie starego drewna nie jest naszym ulubionym zajęciem, to kompozyt będzie idealnym wyborem na odgrodzenie naszego terenu od reszty świata.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *