Dlaczego warto zainwestować w taras z kompozytu?

Chcesz odnowić taras, czy go wybudować? Przeczytaj, dlaczego warto zdecydować się na taras z kompozytu. Dowiedz się więcej o zaletach desek kompozytowych oraz o tym, jak dbać o taras z nich wykonany.

Taras z kompozytu – dlaczego warto go wybrać?

Taras z kompozytu często jest wybierany zamiast tarasu z drewna. Jest to spowodowane tym, że deski kompozytowe przypominają deski drewniane. Pozbawione są one jednak sęków, a kolor desek kompozytowych jest jednolity. Deski kompozytowe WPC będą doskonałe dla Twojego wymarzonego tarasu. Sprawdzą się one w tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacjach tej zewnętrznej przestrzeni. Inspiracji, odnośnie pomysłów na urządzenie takiej strefy do wypoczynku, można poszukać w Internecie.

Deski kompozytowe – z czego są wykonane?

Deski kompozytowe powstają z mieszanki mączki drzewnej oraz tworzyw sztucznych. Skrót przy desce kompozytowej WPC (Wood Plastic Composite) po przetłumaczeniu oznacza kompozyt drewniano-plastikowy.

Zalety desek kompozytowych

Deski kompozytowe mają wiele zalet. Jedną z nich jest to, że są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ważne z pewnością dla Ciebie będzie to, że nie wymagają one konserwacji, ani impregnacji. Deski kompozytowe są trwałe, odporne na insekty, grzyby, a także na obciążenia.

Montaż desek kompozytowych

Pamiętaj, że przed montażem desek kompozytowych należy odpowiednio przygotować podłoże. Równie ważne jest zapoznanie się z instrukcją, jak należy je zamontować. Ich montaż nie jest trudny, jednak jeżeli masz wątpliwości, warto oddać to zadanie specjalistom.

Jak należy dbać o taras z desek kompozytowych?

Deski nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych. Są one proste w zachowaniu czystości, wystarczy używać regularnie myjki ciśnieniowej, aby usunąć zabrudzenia. Możesz również użyć specjalnych środków przeznaczonych do desek kompozytowych, które czyszczą, nadają blasku, czy uodparniają na zabrudzenia. Stosuj się do zaleceń producentów, co do sposobu ich użycia. Jeżeli na tarasie pojawią się plamy, należy użyć odpowiedniego preparatu do czyszczenia kompozytu.

Deski z kompozytu – nie tylko na taras!

Deski z kompozytu możesz użyć również jako materiał do wykończenia balkonu, czy przestrzeni wokół basenu. Nadadzą się do budowy lub wykończenia: altanek, werand, kwietników, piaskownic. Jeżeli planujesz wykonanie elewacji, warto wiedzieć, że możesz użyć do tego desek kompozytowych elewacyjnych. Z tego materiału możesz również wykonać ogrodzenie, wybierz wtedy deski kompozytowe ogrodzeniowe. Deski z kompozytu mają wiele zastosowań!

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *