Koszenie trawy – jak robić to prawidłowo?

Wiosną, latem i wczesną jesienią obowiązkiem każdego właściciela ogrodu jest regularne koszenie trawy. Dzięki temu przestrzeń wokół domu może prezentować się atrakcyjnie, a tym samym stanowić jego wizytówkę. Umiejętna pielęgnacja trawnika potrafi zdziałać prawdziwe cuda – warto przekonać się o tym w praktyce. Już teraz poznaj najważniejsze zasady, którymi należy się kierować przy wykonywaniu prac ogrodowych i sprawdź listę narzędzi ułatwiających ich realizację.

Jak kosić przydomowy trawnik? Sprawdzone porady!

Wydawałoby się, że koszenie trawy nie jest skomplikowaną czynnością. Rzeczywiście jest to dość proste i przyjemne zajęcie, jednak warto w tym zakresie działać z rozwagą i trzymać się kilku kluczowych zasad. Dzięki temu trawa będzie piękna, gęsta i przyciągnie uwagę swoim intensywnym, zielonym kolorem.

Oto, jakimi wskazówkami należy się kierować:

  • pierwsze koszenie w sezonie powinno odbyć się na przełomie marca i kwietnia, natomiast ostatnie w połowie października,
  • zalecane jest koszenie raz w tygodniu,
  • trawę powinno się kosić tylko wtedy, gdy jest sucha,
  • najlepsza pora dnia na koszenie to ranek lub wieczór, kiedy nie przeszkadzają mocne promienie słoneczne,
  • trawę pozostałą po koszeniu warto przerobić na kompost,
  • optymalna wysokość trawnika mieści się w przedziale 4-8 centymetrów,
  • należy unikać radykalnego ścinania wysokiej trawy, lepiej prace podzielić na etapy i rozłożyć ją na kilka dni,
  • zalecane jest koszenie równoległe lub w kwadrat.

Pielęgnacja trawnika – zaopatrz się w wysokiej jakości akcesoria!

W jakie akcesoria i narzędzia ogrodnicze opłaca się zainwestować, aby zatroszczyć się o kondycję swojego trawnika? Ciągły rozwój branży ogrodniczej sprawia, że dostępnych opcji jest naprawdę wiele. Warto czerpać z drzemiącego w nich potencjału! Podstawę stanowią oczywiście kosiarki (ręczne, spalinowe, czy elektryczne) oraz niezbędne akcesoria do kosiarek samojezdnych i sprzętu innego typu. Ponadto przydatne są: zbieracze liści, wycinaki do chwastów, opryskiwacze ciśnieniowe, łopaty, grabie (stalowe i wachlarzowe), widły, walce do trawników, zraszacze, glebogryzarki, nożyce do trawy, czy kultywatory. Prawidłowe korzystanie z tych sprawdzających się w praktyce gadżetów sprawi, że prace ogrodowe przestaną być przykrym obowiązkiem, tylko staną się prawdziwą przyjemnością, pozwalającą zrelaksować się i zapomnieć o trudach dnia codziennego.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *