Czym zajmuje się pogotowie elektryczne?

Zapewne wszyscy je kojarzą, a może nawet mieliście kiedyś okazję skorzystać z ich usług. Dzisiejszy artykuł odpowie na powyższe pytanie: czym zajmuje się pogotowie elektryczne, a także zaznaczymy różnicę pomiędzy pogotowiem energetycznym. Dowiecie się wielu interesujących rzeczy, które z pewnością przydadzą się w przyszłości.

Podstawowe zadania pogotowia elektrycznego

Mówiąc w wielkim skrócie, zajmują się głównie naprawą awarii systemów elektrycznych zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użytku publicznego. Wszędzie, gdzie oczekiwana jest pomoc w zakresie energii można spodziewać się ich zaangażowania. Oprócz zwykłych usterek elektrycznych, pogotowia elektryczne może zajmować się także wymianą:

  • gniazd elektrycznych,
  • bezpieczników topikowych,
  • wyłącznika różnicowo-prądowego,

a także naprawą:

  • przewierconych przewodów w ścianie,
  • tablicy licznikowej,
  • instalacji oświetleniowej i gniazd.

Poza tym mogą montować mufy kablowe, zlokalizować zwarcie w mieszkaniu oraz dokonać okresowych pomiarów. W razie jakichkolwiek wątpliwości możesz zawsze zadzwonić i zapytać czy dane pogotowie elektryczne udzieli Ci pomocy w szczególnej sytuacji.

Zalety pogotowia elektrycznego

Pierwszą najważniejszą kwestią jest możliwość skorzystania z ich pomocy o każdej porze dnia i nocy. Przez równe 24 godziny w ciągu doby linia pogotowia elektrycznego jest nieustannie otwarta, a zlecenia przyjmowane są na bieżąco. Zatem w razie poważniejszej awarii możesz od liczyć na wsparcie i szybkie dotarcie na miejsce zdarzenia. Co więcej, podczas rozmowy zostaniesz dokładnie wypytany o wszelkie dodatkowe okoliczności, które pozwolą ustalić powagę i stopień trudności zlecenia.

Sam kontakt telefoniczny lub mailowy pozwala na uzyskanie potrzebnych Ci informacji, a wysłani do Ciebie fachowcy posiadają odpowiednie doświadczenie i wiedzę, dzięki czemu cała usługa przebiega szybko i sprawnie. Również dla firm oferowana jest możliwość wystawienia faktury VAT, dzięki czemu właściciele firm nie tracą, a wręcz przeciwnie – zyskują.

Pogotowie elektryczne a energetyczne

Podstawową różnicą jest to, że pierwsze z nich powstaje na zlecenie osoby prywatnej, która zakłada osobną firmę o charakterze pogotowia elektrycznego wraz z zespołem fachowców. Ustala własne zasady funkcjonowania, przyjmowania pracowników oraz udzielania pomocy swoim klientom. Ich działania obejmują jedynie część miasta w zależności od tego, co ustali właściciel firmy, a więc widoczna jest tutaj duża dowolność i swoboda, co może okazać się korzyścią dla klientów.

Natomiast pogotowie energetyczne powstaje na zlecenie państwa, które działa według ściśle określonych zasad. Ponadto posiada odrębny numer 991, który łączy wszystkich zainteresowanych i przekierowuje do konkretnej jednostki pogotowia w Twojej okolicy. Do ich zadań należy głównie naprawa większych awarii energetycznych na ulicach miast czy uszkodzenia linii, a także mają obowiązek sprawdzenia poprawności funkcjonowania urządzeń pomiarowych.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *