Jak przytulnie i praktycznie urządzić kawalerkę?

Zazwyczaj mieszkają w niej studenci albo osoby pracujące, które obecnie nie posiadają partnera albo nie dzielą z nim mieszkania. Inni wybierają kawalerki z własnej potrzeby usamodzielnienia się i traktują ją jako dobry początek dorosłości. Jednak trzeba wiedzieć jak urządzić i przygotować takie miejsce do zamieszkania w nim, aby czuć domową atmosferę i komfort. O wszystkim na szczęście dowiesz się z poniższego artykułu, który przygotowaliśmy specjalnie dla przyszłych i teraźniejszych użytkowników kawalerek.

Nie zagracaj i szanuj przestrzeń.

Najważniejszą i pierwszorzędną zasadą w tym przypadku będzie oszczędzanie przestrzeni. Jak wiadomo kawalerki charakteryzują się mniejszym metrażem, który jest przeznaczony do użytkowania przez jedną, a maksymalnie dwie osoby. Chcąc zapewnić sobie wygodne funkcjonowanie na co dzień, trzeba dobrze rozplanować każdy kąt w swoim nowym domu. W przeciwnym razie możesz czuć się w nim nieprzyjemnie, tłoczno, a nawet niechlujnie. Wszystko zatem zależy od dobrej organizacji i przeanalizowania, które urządzenia czy inne przedmioty są Ci mniej i bardziej potrzebne.

Przeprowadzając się najczęściej chcesz zabrać ze sobą połowę, jak nie cały swój poprzedni dobytek wraz pamiątkami i innymi rzeczami, by móc śmiało stwierdzić, że poczułeś się w nowym miejscu jak w domu. Jednak trzeba postawić sobie pytanie: „Czy ja na pewno tego wszystkiego potrzebuję?” – odpowiedzieć należy sobie szczerze i asertywnie, ponieważ większość zabranych manatków jest absolutnie zbędna i wiąże się jedynie z sentymentem. Absolutnie nie odmawiamy, by trzymać przy sobie rzeczy dla nas wartościowe, ale zanim je spakujesz dobrze zastanów się czy na pewno, a także czy za jakiś czas ten przedmiot nie będzie się kurzył w Twojej sypialni. Kiedy jednak już zdecydujesz się na pewne elementy w swojej kawalerce – umieszczaj je w pudełkach, szafkach poskładane i ułożone, by zyskać więcej przestrzeń i utrzymać ją w schludnych warunkach, co z pewnością docenisz po pewnym czasie.

Dobierz odpowiednie meble

Na pewno kolejnym kluczowym zadaniem będzie zakup mebli na wymiar bądź mebli systemowych, które świetnie sprawdzają się w kawalerkach. Wszystko za sprawą ich uniwersalności i kompleksowego zastosowania, ponieważ zakupiona komoda może składać się z kilku części, przy czym każda z nich będzie pełnić inną funkcję, a w razie powiększenia umeblowania – możesz je dowolnie zmieniać i przemieszczać zgodnie z aktualnymi potrzebami.

To bardzo ważne, aby w kawalerce panował porządek i również elastyczność, którą właśnie rozumiemy poprzez obojętne zmiany umeblowania oraz ich ilości, dzięki czemu dopasowujesz wnętrze do swoich potrzeb i obecnego trybu życia, który może zmieniać się z dnia na dzień.

Dodatki tylko minimalistycznie

Nawiązujemy tutaj ponownie do zagracania przestrzeni, czego nie można robić poprzez wieszanie lub stawianie licznych dodatków na półkach, parapetach albo karniszach. Wszystko to spowoduje, że znów Twoje wnętrze opanuje chaos, a przecież tego nie chcemy. Proponujemy proste dodatki w postaci roślin – kwiaty lub zioła, które nie dość, że pięknie urozmaicają i dekorują mieszkanie to także mogą mieć praktyczne zastosowanie. Podobnie polecamy obrazy na ścianach, które mogą wyrazić więcej niż słowa, zdobić i jednocześnie odzwierciedlać Twój charakter czy zainteresowania, co już wprowadza bardziej domową i przyjazną atmosferę.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *