Co warto wiedzieć na temat opakowań big-bag?

Ostatnio, zwłaszcza w branży budowlanej, rolniczej, spożywczej, farmaceutycznej, czy szeroko rozumianym przemyśle słyszy się o workach typu big-bag. Czym są big-bagi? Do czego służą? Kiedy można je wykorzystywać? Pytań jest wiele, dlatego już teraz sprawdź pakiet podstawowych informacji o opakowaniach big-bag!

Czym są big-bagi?

Worki typu big-bag to duże worki wykonane z tworzywa sztucznego, najczęściej z polipropylenu. Można wykorzystać je tylko raz, choć najczęściej w sprzedaży znajdują się te wielokrotnego użytku (ta druga opcja jest korzystna pod kątem ekonomicznym, ale i ekologicznym). Konstrukcja tych opakowań jest tak opracowana, żeby można było z łatwością je załadować, jak i rozładować (zwłaszcza poprzez wyposażenie w tak zwany komin wsypowy i wysypowy).

Co można umieścić w workach typu big-bag?

Worki big-bag są stworzone przede wszystkim do magazynowania i transportowania towarów o sypkiej konsystencji. Zatem można w nich umieścić na przykład: zboże, żywność dla zwierząt (na przykład suche karmy dla psów i kotów), nawozy, granulaty, piasek, żwir, płody rolne, kaszę, mąkę, cukier, sól, węgiel, drewno, kamienie, ziemię, chemikalia i wiele innych produktów, które chce się odpowiednio zabezpieczyć na czas przechowywania oraz transportu.

Gdzie swoje zastosowanie znajdują opakowania big-bag?

Jednym z podstawowych atutów, jakie mają worki big-bag, jest ich uniwersalność oraz wynikająca z tego wszechstronność zastosowania. Znajdują one swoje zastosowanie w wielu branżach i dziedzinach gospodarki. Służą tam w głównej mierze do przechowywania, transportu i pakowania różnego rodzaju materiałów sypkich. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać big-bagi we własnym gospodarstwie domowym, na przykład podczas wykonywania remontu lub innych prac budowlanych. Ponadto worki big bag mają zastosowanie w: rolnictwie, ogrodnictwie i sadownictwie, przemyśle chemicznym, przemyśle budowlanym, przemyśle spożywczym oraz przemyśle medycznym i farmaceutycznym.

Opakowania big-bag – podsumowanie

Uniwersalne i niezwykle wytrzymałe opakowania big-bag cieszą się rosnącą popularnością. Nadszedł najlepszy czas na to, aby w praktyce przekonać się o drzemiącym w nich potencjale. Już teraz zainwestuj w ten produkt, wykorzystaj go w prywatnym zakresie lub prowadzonej przez Ciebie działalności gospodarczej, a odkryjesz wszystkie zalety, jakie są typowe dla worków big-bag. Jeden raz skorzystasz z tego rozwiązania, a bez dwóch zdań zostanie ono z Tobą na dłużej.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *