Czym wyłożyć taras? Popularne metody

Chcesz odświeżyć lub zbudować własny taras? Zastanawiasz się jaka podłoga będzie najlepsza? Przeczytaj o możliwościach, wadach i zaletach podłóg wykonanych z różnych materiałów.

Czym wyłożyć taras? Popularne metody

  • Podłoga drewniana – idealnie wpasowuje się w wystrój ogrodu, otaczających go roślin, natury. Należy jednak pamiętać, o tym, że drewno wymaga konserwacji, aby zapobiec zniszczeniom, a także impregnacji. Nie jest też łatwe w czyszczeniu.
  • Deski kompozytowe – imitują drewno i są od niego trwalsze, a także bardziej odporne na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne oraz mają większą odporność na zmiany koloru. Deski z kompozytu są tańsze niż drewniana podłoga, są łatwe w montażu, który możesz wykonać sam.
  • Podłoga z kamienia – jest bardzo trwała, wymaga jednak sporych nakładów finansowych.
  • Podłoga z kostki brukowej – jest odporna na uszkodzenia, antypoślizgowa, również bardzo trwała.
  • Płytki betonowe – są trwałe, odporne na mróz, upał, czy deszcz, są antypoślizgowe, łatwe w ułożeniu i w obróbce.
  • Płytki – są odporne na uszkodzenia i zabrudzenia. Kiepsko amortyzują upadki, a także szybko nagrzewają się od słońca.
  • Podłoga z żywicy – jest to nowe rozwiązanie, bardzo trwałe, odporne na warunki atmosferyczne. Podłoga ta jest antypoślizgowa, bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, ponieważ nie ma szczelin, jest jednolita. Procesem montażu najlepiej, gdyby zajęli się fachowcy, gdyż wykonanie tej podłogi nie jest łatwe.
  • Podłoga z palet – jest tania, możesz ją wykonać sam, należy dbać o nią, jak o podłogę z drewna. Podłoga ta jest trwała, a także stabilna.

Gdy wybierzesz już materiał na podłogę swojego tarasu, pamiętaj również o odpowiednim przygotowaniu podłoża.

Wybór podłogi jest bardzo ważny, ponieważ do niej dopasujemy resztę elementów naszego tarasu. Ważne, aby podłoga współgrała także z elewacją domu i jej otoczeniem. Zobacz interesujące płyty tarasowe, a wśród propozycji z pewnością znajdziesz ciekawą inspirację.

Pamiętaj, dobierz również podłogę do zadaszenia tarasu!

Jeśli twój taras jest niezadaszony, z pewnością nie używaj na nich paneli laminowanych, ani wykładzin dywanowych. Weź również pod uwagę, przy wyborze materiału na podłogę, jak taras będzie nasłoneczniony.

Podłoga podstawą tarasu!

Pamiętaj, aby wybierając podłogę zwrócić uwagę na to, jak często trzeba dbać o jej konserwację, impregnację, czy o czyszczenie, aby jak najdłużej zachowała pierwotny wygląd. Ważny jest również sposób przygotowania gruntu pod taras, zainstalowanie całej konstrukcji oraz zaplanowanie aranżacji najbliższego otoczenia.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *