Wszystko o workach Big Bag

Czy wiesz co tak naprawdę kryje się pod nazwą – worki Big Bag? Jeżeli miałeś styczność z pracami budowlanymi, to z pewnością wiesz, że są to wielkogabarytowe, elastyczne kontenery. Mają jednak bardzo szerokie zastosowanie, któremu z pewnością warto się przyjrzeć. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o workach typu Big Bag!

Worki Big Bag

Worki Big Bag, zwane inaczej workami wielkogabarytowymi, to elastyczne kontenery produkowane z tkaniny polipropylenowej. Mają niezwykle szerokie zastosowanie.

Worki wielkogabarytowe Big Bag są przeznaczone do stosowania w:

  • przemyśle budowlanym do przechowywania i transportu gruzu,
  • spożywczym w celu przechowywania żywności,
  • rolniczym do magazynowania zboża, paszy czy nasion, ale także produktów gotowych.

Wymienione przykłady udowadniają, jak szerokie zastosowanie mają opisywane kontenery.

Worek Big Bag jest opakowaniem trwałym, które dzięki prostej konstrukcji i ergonomicznym kształtom daje możliwość zaoszczędzenia miejsca i transportu przeróżnych materiałów. Występują również modele ze stabilizatorem, które są idealne do materiałów sypkich, pylących i granulowanych. Produkt stworzony jest do wielokrotnego użytku.

Worki Big Bag różną się od siebie budową, wielkością, gabarytami. Mają przeróżną mechanikę zasypową i wysypową, która może być dostosowana do indywidualnych potrzeb tego, kto będzie korzystał z worka. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie wkładki foliowej dla zapewnienia 100% nieprzepuszczalności. Przy tym rozwiązaniu powlekane worki wielkopojemnościowe mogą być wykorzystywane do przechowywania materiałów wymagających braku wilgoci lub pyłu.

Jaki typ worka Big Bag wybrać?

Wybierając worek wielkogabarytowy typu Big Bag należy kierować się ilością uchwytów, nośnością, konstrukcją i grubością materiału. W zależności od tego, w jakim celu będziemy worek używać, należy wybrać odpowiednią jego konstrukcję.

Worek Big Bag – Materiały

Decydując się na użycie worka wielkogabarytowego, należy wziąć pod uwagę materiał, z jakiego został wykonany. Tkanina płaskotkana to wysokiej jakości materiał elastyczny o dużej wytrzymałości na eksploatację.

Dostępne są dwa rodzaje tkanin o szerokiej gamie gramatur:

  • Polipropylenowa tkanina powlekana – bardzo trwały materiał, doskonale zabezpiecza przed czynnikami atmosferycznymi.
  • Polipropylenowa tkanina niepowlekana – worki wykonane z tego materiału stosowane są zarówno do przechowywania produktów sypkich, jak i ich transportu – na przykład przy zbiorach rolniczych. Posiadają także wysoką odporność na promienie UV.

Źródło zdjęć: freepik.com

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *