Worek na gruz – jaki wybrać?
Remont jest niezwykle kosztownym i angażującym przedsięwzięciem. Wiąże się to także z koniecznością pozbycia się wszelkiego rodzaju zabrudzeń, które powstały w jego trakcie oraz eliminacją resztek materiałów budowlanych. Szczególnie problematyczny jest gruz. Dlatego, aby jego uprzątnięcie przebiegło bezproblemowo, musimy wybrać odpowiednie worki.

Jaki worek na gruz wybrać?

Worki typu BIG BAG przez wzgląd na swoją wytrzymałość, służą do przechowywania wszelkich odpadów budowlanych: resztek kamienia, cegły, pilśni czy też fragmentów płyt gipsowo-kartonowych. Ich szeroki asortyment pozwala dobrać rozwiązanie zgodne z naszymi potrzebami. Decydując się na zakup worka, należy mieć na materiał, z jakiego został wykonany. Rodzaje przedstawiono poniżej:

  • polipropylen PP – produkowane są z niego tak zwane worki brezentowe. Charakteryzują się one wysokim stopniem wytrzymałości. Można w nich przechowywać różne rodzaje gruzu budowlanego, a także odpadki pochodzące z innych materiałów wykończeniowych. Występują w dwóch wariantach:
  1. worki polipropylenowe powlekane – przeznaczone są do materiałów pylących. Ich cechą charakterystyczną jest to, iż chronią zgromadzone w nich odpadki przed wilgocią.
  2. worki polipropylenowe niepowlekane – inaczej określane oddychającymi, które mogą być przeznaczone także do magazynowania żywności.
  • grubsza folia – charakteryzuje się ona odpornością na rozrywanie, jednak są mniej trwałe aniżeli polipropylen. Z tego względu należy uważać, aby nie przeładować worków, gdyż w trakcie przenoszenia mogą ulec zniszczeniu i czynność sprzątania będziemy musieli powtarzać raz jeszcze.

Worek na gruz – cena

Na rynku dostępne są również specjalistyczne worki typu big-bag, które możesz zakupić na big-kam.pl. Ich pojemność wynosi 1-2 ton, przez co przeznaczone są głównie na place budowy. Oprócz gruzu można do nich pakować ziemię, odpadki zielone, kamień, cegłę, a także inne materiały poremontowe. Są niezwykle wytrzymałe i mocne. Można je wielokrotnie używać. Worki na gruz rzadko występują pojedynczo. Za zestaw trzech produktów będziemy musieli zapłacić od 4 złotych wzwyż. Zdarzają się także i nieco droższe opakowania, są to zazwyczaj worki z kategorii super wytrzymałych.

Produkty te można zakupić zarówno w marketach budowlanych, jak i za pośrednictwem Internetu. Wśród najpopularniejszych producentów worków na gruz wyróżnić można firmy: Vorel, Green Service, Kaem czy też Big-kam.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *