
Jaki worek na gruz wybrać?
Worki typu BIG BAG przez wzgląd na swoją wytrzymałość, służą do przechowywania wszelkich odpadów budowlanych: resztek kamienia, cegły, pilśni czy też fragmentów płyt gipsowo-kartonowych. Ich szeroki asortyment pozwala dobrać rozwiązanie zgodne z naszymi potrzebami. Decydując się na zakup worka, należy mieć na materiał, z jakiego został wykonany. Rodzaje przedstawiono poniżej:
- polipropylen PP – produkowane są z niego tak zwane worki brezentowe. Charakteryzują się one wysokim stopniem wytrzymałości. Można w nich przechowywać różne rodzaje gruzu budowlanego, a także odpadki pochodzące z innych materiałów wykończeniowych. Występują w dwóch wariantach:
- worki polipropylenowe powlekane – przeznaczone są do materiałów pylących. Ich cechą charakterystyczną jest to, iż chronią zgromadzone w nich odpadki przed wilgocią.
- worki polipropylenowe niepowlekane – inaczej określane oddychającymi, które mogą być przeznaczone także do magazynowania żywności.
- grubsza folia – charakteryzuje się ona odpornością na rozrywanie, jednak są mniej trwałe aniżeli polipropylen. Z tego względu należy uważać, aby nie przeładować worków, gdyż w trakcie przenoszenia mogą ulec zniszczeniu i czynność sprzątania będziemy musieli powtarzać raz jeszcze.
Worek na gruz – cena
Na rynku dostępne są również specjalistyczne worki typu big-bag, które możesz zakupić na big-kam.pl. Ich pojemność wynosi 1-2 ton, przez co przeznaczone są głównie na place budowy. Oprócz gruzu można do nich pakować ziemię, odpadki zielone, kamień, cegłę, a także inne materiały poremontowe. Są niezwykle wytrzymałe i mocne. Można je wielokrotnie używać. Worki na gruz rzadko występują pojedynczo. Za zestaw trzech produktów będziemy musieli zapłacić od 4 złotych wzwyż. Zdarzają się także i nieco droższe opakowania, są to zazwyczaj worki z kategorii super wytrzymałych.
Produkty te można zakupić zarówno w marketach budowlanych, jak i za pośrednictwem Internetu. Wśród najpopularniejszych producentów worków na gruz wyróżnić można firmy: Vorel, Green Service, Kaem czy też Big-kam.