Kontener czy worki na gruz – co się lepiej sprawdzi

Przeważnie podczas budowy czy remontu powstaje bardzo ogromna ilość gruzu. Nie da się umieścić go w zwykłych workach, ponieważ są one na to za cienkie. W dodatku jeśli chciałoby się załadować gruz do zwykłego pojemnika na śmieci, w większości przypadków trzeba liczyć się z nałożeniem kary w postaci mandatu. Legalnie można pozbyć się gruzu poprzez wrzucenie go do zamówionego kontenera lub specjalnych worków. Które rozwiązanie wybrać?

Worki na gruz – wytrzymałe i elastyczne

Worki typu big bag są oferowane przez wiele firm zajmujących się wywożeniem gruzu.

Rozwiązanie to nadaje się dla osób, które mają na tyle ograniczoną przestrzeń, że nie zmieściłby się na niej nawet najmniejszy pojemnik na odpady. Ich ładowność to zwykle 1-2 tony, co ma związek ze specyfiką worków oraz sposobem ich odbierania. Kiedy więc do wywiezienia jest większa ilość gruzu, jedyne dobre rozwiązanie to specjalny kontener na gruz. Kontenery występują w kilku rozmiarach, więc można dobrać je pod kątem potrzeb, przestrzeni, na jakiej wynajęty kontener ma stanąć, a także możliwości finansowych, gdyż cena usługi uzależniona jest zwykle od wielkości wynajmowanego kontenera.

Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem worków wielogabarytowych, odwiedź Big-kam.pl gdzie znajdziesz profesjonalne opakowania typu big bag, dostosowane do Twoich potrzeb.

Kontener na gruz – wygodne rozwiązanie

Kontenery na gruz są niezwykle wytrzymałe i solidne pojemniki, do których odpady można wrzucać bez obaw o jakiekolwiek uszkodzenie. Przeważnie z usługą kontenerowego wywozu gruzu można skorzystać z usługi ładowania gruzu do pojemnika, co przyda się wtedy, gdy odpady są szczególnie duże i ciężkie. Firma, dysponująca odpowiednim sprzętem, dokona załadunku szybko i sprawnie.

Jeśli więc ktoś chce pozbyć się dużych ilości gruzu i zrobić to w sposób wygodny, rozwiązaniem lepszym niż worki na gruz na pewno będzie wynajęcie kontenera – na ustalony okres bądź tylko na czas załadunku odpadów do pojemnika.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *