Siekiera rozłupująca – charakterystyka i zastosowanie

Wyróżnić można kilka rodzajów siekier: przeznaczone do cięcia, do prac ciesielskich oraz do rozłupywania drewna. Dla przeciętnego użytkownika może nie być między nimi różnicy, jednak w naszym sklepie można znaleźć bogaty asortyment. W tym również – siekierę do rozłupywania drewna.

Już sama nazwa wskazuje na to, do czego służy siekiera rozłupująca. Jest to narzędzie, po które sięgniemy, aby rozłupać duże kawałki drewna na mniejsze – czyli takie, które będzie można bez trudu włożyć do pieca czy kominka. Można więc śmiało stwierdzić, że akcesorium to jest niezbędne w domach jednorodzinnych ogrzewanych właśnie w ten sposób – stosując je, szybko i sprawnie przygotujemy drewno na opał.

Siekiera do łupania drewna – co to takiego?

Siekiera to jedno z najstarszych urządzeń używanych przez człowieka do dzisiaj, którego kształt w zupełności się nie zmienił. Jej budowa polega na połączeniu głowicy i trzonka. Głowica z jednej strony posiada ostrze, z drugiej obucha. Najlepsze siekiery, takie jak w naszym sklepie internetowym, są wykonane z wysokogatunkowej stali węglowej. Są bardzo odporne na różne warunki atmosferyczne i nie trzeba ich klinować. Są wytrzymałe na zginanie, a dzięki trwałemu złączeniu głowicy z trzonkiem gwarantujemy ich wieloletnią użytkowość, bez konieczności odnawiania osadzenia.

Przy wyborze siekiery do rozłupywania drewna istotnymi parametrami są masa głowicy i długość trzonka. Wraz ze wzrostem ciężaru głowicy długość trzonka rośnie, zapewniając tym samym prawidłowe wyważenie narzędzia. Przy codziennej pracy jest to bardzo ważne, ponieważ zdecydowanie łatwiej się nią operuje. A zatem niezależnie od tego, czy jesteś drwalem, czy sezonowo przygotowujesz drewno na opał do domu, kieruj się prostą zasadą: dobieraj ciężar siekiery do własnych możliwości, pamiętając jednocześnie, że im narzędzie jest cięższe i większe, tym lepiej rozłupuje kloce drewna. Warto jednak zaopatrzyć się także w mniejszą siekierę, która przyda się, gdy klocki będą np. wąskie. Laikom przypominamy, że siekiera do rozłupywania drewna różni się od innych szerokością ostrza, tzn. jest najczęściej wąskie, co wpływa na łatwość wbicia się w drewno i szybkie jego rozłupanie.

Gdzie można kupić profesjonalną siekierę?

Jeżeli nasi klienci chcą zakupić w naszym sklepie ogrodniczym online siekierę do rozłupywania, chcemy aby wiedzieli dokładnie, jaki produkt wybrać. Staramy się dzielić naszą pasją i wiedzą do szeroko pojętego ogrodnictwa. Przy wyborze siekiery istotnymi parametrami jest masa głowicy oraz długość trzonka. Pamiętajcie, że im cięższa głowica, tym dłuższy powinien być trzonek, a ważne jest przy tym prawidłowe wyważenie narzędzia. Zdecydowanie łatwiej będzie się wtedy korzystało z siekiery. Niezależnie od tego, czy pracujesz jako drwal, czy tylko sezonowo przygotowujesz drewno na opał, kieruj się prostą zasadą, aby dostosować ciężar siekiery do własnych możliwości.

Sekiera do łupania firmy Fiskars

Nowa generacja siekier jest wynikiem ciągłej i sumiennej pracy nad doskonaleniem naszych produktów. Pragniemy zapewnić każdemu użytkownikowi jak najbardziej wydajną, a jednocześnie ergonomiczną i bezpieczną pracę. Siekiery firmy Fiskars to narzędzia, które zostały opracowane z myślą o funkcjonalności, bowiem zawierają wszystko to, co powinna posiadać solidna siekiera do łupania. Polecamy odwiedzić nasz sklep ogrodniczy Jelenia Góra, w celu nabycia siekiery tego producenta.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *