Co to jest BricsCAD i czemu ma służyć?

Zacznijmy od tego, na czym polega praca geodety? Geodeta to osoba, która dokonuje pomiarów terenowych przy użyciu specjalistycznego sprzętu i odbiorników, a następnie te mapy tworzy i aktualizuje. Geodeci, jak wiele osób myśli, nie zajmują się tylko wyznaczaniem granic na działkach, ale wyznaczając te granice wszędzie. To dzięki godetom mamy dostęp do aktualnych informacji terenowych (nie mylić ze Street View i podobnymi) oraz możliwe jest budowanie nowych budynków dzięki projektowaniu przestrzeni terenowej.

Co to jest BricsCAD?

Program BricsCAD w znaczącym stopniu podobny jest do znanego przez wielu AutoCADa. Program daje możliwość zestawienia ze sobą rysowania 2D oraz modelowania 3D dzięki wielu funkcjom dedykowanych do takich zadań. BricsCAD to bardzo intuicyjny program, którego interfejs dla wielu będzie wyglądał znajomo. Mimo że program nigdy nie zastąpi dobrej wiedzy teoretycznej u doświadczonych geodetów, dzięki którym możliwe jest  wykorzystywanie optymalnych schematów pracy oraz sprawne posługiwanie się opcjami i ustawieniami programu. Mimo to BricsCAD nie wymaga specjalistycznych szkoleń do prawidłowej obsługi, wystarczy trochę wiedzy geodezyjnej, a projekty robią się same.

BricsCAD vs AutoCAD

BricsCAD to konkurencja dla AutoCADa, która przez wielu uważana jest za tańszy zamiennik. Nic bardziej mylnego. Ralph Grabowski, autor wielu podręczników i publikacji związanych z projektowaniem CAD, uznaje BricsCAD za pełnoprawny program, którego funkcję zdecydowanie nie raz przewyższają AutoCADa, zwłaszcza jeśli chodzi o modelowanie 3D. BricsCAD to również pełne wsparcie dla użytkowników przez cały okres użytkowania i jest on na bieżąco aktualizowany zgodnie z panującymi na rynku trendami.

Istotną rzeczą, o której należy wspomnieć, jest fakt, że wraz z zakupem BricsCADa otrzymujemy jego wieczystą licencję i możemy korzystać z niej na wielu urządzeniach, po wcześniejszym dezaktywowaniu programu na urządzeniu. Zakładając, że zmieniamy komputer, to nie musimy zaprzątać sobie głowy kolejnym zakupem programu. AutoCAD posiada licencję subskrypcyjną, co oznacza, że jest on opłacany w ratach miesięcznych lub w planie rocznym. Daje to nam jasno i wyraźnie do zrozumienia, że w efekcie, zaczniemy przepłacać za korzystanie z programu, ponieważ jego cena będzie z każdym miesiącem wzrastać.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Programy dla geodetów
Jesteś geodetą i szukasz programów, które sprostają Twoim wymaganiom? Sprawdź programy dla geodetów, które oferuje Cubic...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *