Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Na czym polega wykonanie świadectwa energetycznego?

Zastanawiasz się, czym charakteryzują się świadectwa charakterystyki energetycznej dla budynków, czy lokali mieszkalnych? Są to dokumenty, które informują o zużyciu energii przypadającej na jeden metr kwadratowy w przestrzeni mieszkalnej. Jeśli szukasz świadectwa energetyczne Wrocław, sprawdź, na co zwrócić uwagę i jakie korzyści możesz czerpać z posiadania świadectw energetycznych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze świadectwa energetycznego?

Kilkustronicowy dokument sprawdza, ile zużywa się prądu w danym budynku. Dokonane obliczenia pomagają zanalizować, jak można wpłynąć na zmniejszenie zużycia prądu oraz co wpływa na jego duże zużywanie. Jeśli jesteśmy zdecydowani, by skorzystać z usługi, jaką jest wykonanie świadectwa energetycznego, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, przy wyborze firmy. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy dana firma jest w stanie pomóc w razie problemów ze spełnieniem wymagań prawnych podczas projektowania instalacji.

Ponadto, pomaga zakończyć procesy projektowe w terminie oraz poszukuje rozwiązań, które spełniają nowe wymagania prawne w zakresie EP. EP jest wskaźnikiem nieodnawialnej energii pierwotnej, wraz z którą co jakiś czas wchodzą nowe warunki, o których nie każdy miał możliwość słyszeć. Dlatego tak ważne jest korzystanie z usług solidnej i doświadczonej firmy.

Jaka dokumentacja jest potrzebna do wykonania obliczeń?

Przy korzystaniu z usług firmy, która wykonuje świadectwo charakterystyki energetycznej, należy przygotować takie dokumenty jak:

  • Dokumentację architektoniczno-budowlaną,
  • Dokumentację instalacyjną c.o. i c.w.u. oraz klimatyzacji, jeżeli budynek taką posiada,
  • Dokumentację wbudowanego oświetlenia w przypadku budynków użyteczności publicznej.

Podsumowanie – na czym polega wykonanie świadectwa energetycznego?

Audyty energetyczne przedsiębiorstw to nic innego jak dokumenty, które pomogą Twojej firmie wpłynąć na mniejsze zużycie prądu lub pomogą rozmieścić instalację elektryczną z przestrzeganiem wszelkich norm.

2021-05-04T06:41:23+00:00

Napisz komentarz