Montaż tarasu – na co zwrócić uwagę?

Chcesz przez długi czas cieszyć się użytkowaniem swojego nowego tarasu? Musisz zadbać o niego już od samego początku. Pierwszym etapem niech będzie zwrócenie uwagi na jego fachową i staranną instalację. Boisz się, że samodzielnie nie podołasz temu zadaniu? Postaw na pomoc specjalistów, którzy sprawnie zamontują Twój wymarzony taras z desek kompozytowych, a Ty będziesz mógł szybko czerpać radość z wypoczynku w tym miejscu.

Elementy systemu do montażu tarasu – co warto o nich wiedzieć?

Zaopatrując się w deski kompozytowe, należy jednocześnie dokonać zakupu komponentów ułatwiających montaż. W zależności od producenta mogą się one nieznaczne od siebie różnić, jednak najczęściej w skład takiego kompletnego zestawu wchodzą:

  • legary,
  • klipsy startowe i montażowe,
  • wkręty,
  • listwy wykończeniowe,
  • osłony.

Warto także przygotować przydatne narzędzia, takie jak: wkrętarki, pilarki, czy wyrzynarki.

Montaż tarasu – w jaki sposób przygotować podłoże?

Początkowym etapem tego rodzaju prac montażowych jest wykonanie trwałego podkładu, który zapewni całej konstrukcji wysoką stabilność. Później nie zakłóci jej nawet nacisk wywołany przez ciężar poruszających się po niej osób oraz znajdujących się na niej przedmiotów codziennego użytku. Najczęściej podbudowę pod taras stanowi: ziemia, czyli grunt albo klasyczna betonowa wylewka.

Przygotowana w taki sposób podbudowa pod taras bezpośrednio przełoży się na jego wydłużoną żywotność, a także zapobiegnie pojawieniu się osuwisk. Nie wolno więc ignorować tego etapu. Przy jego realizacji należy wykazać się dużą dokładnością oraz starannością i to bez względu na to, jaki rodzaj podłoża ostatecznie się wybierze.

Jakie są etapy montażu tarasu z desek kompozytowych?

Rozplanowanie wszystkich prac (w tym sposobu ułożenia desek) oraz utworzenie stabilnego podłoża to dopiero początek. Kolejne etapy budowania nawierzchni tarasowej są następujące:

  • przytwierdzenie legarów za pomocą wkrętów lub kołków rozporowych,
  • zamocowanie klipsów startowych na każdym z legarów,
  • układanie obok siebie pojedynczych desek z zachowaniem równych dostępów,
  • skrócenie desek, jeśli zachodzi taka potrzeba,
  • zadbanie o względy estetyczne, czyli wykończenie tarasu za pomocą listwy maskującej.

Montaż tarasu z desek kompozytowych – podsumowanie

Zakupiłeś już wysokiej jakości tarasowe deski kompozytowe, a teraz stoisz przed wyzwaniem związanym z ich montażem? Boisz się, że to zadanie Cię przerośnie? Postaw na pomoc fachowców, którzy pomogą Ci stworzyć przestrzeń sprzyjającą wypoczynkowi. Więcej informacji na ich temat znajdziesz tutaj: https://fabrykatarasow.pl/montaz-tarasu/. Profesjonaliści z Fabryki Tarasów nie tylko okażą Ci wsparcie w zakresie sfinalizowania procesu zakupowego, ale i zadbają o staranną instalację poszczególnych elementów.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *