Jakie narzędzia ogrodnicze przydadzą się w ogrodzie?

Niestety, lecz „gołymi rękami” w ogrodzie, niewiele można zdziałać. Dlatego od wieków stosowane są różne narzędzia ogrodnicze. Dziś są już tak zaawansowane, że mogą zdecydowanie ułatwić pracę. Zastanówmy się zatem, jakie narzędzia ogrodnicze są niezbędne w ogrodzie, aby móc cieszyć się jego estetyką i zadbaniem?

Podstawowe narzędzia ogrodnicze

Kosiarka – to pierwsze urządzenie, które przychodzi na myśl kiedy tylko pomyślimy o pielęgnacji ogrodu. Jeśli chodzi o ręczne kosiarki, najlepiej sprawdzą się te o największej dostępnej szerokości koszenia (około 60 centymetrów). Najlepiej wybrać spalinowe z napędem, który ułatwia pracę.

Podkaszarka – gdzie kosiarka nie się nie zmieści, należy skorzystać z podkaszarki. Jeśli oczywiście chcesz aby każdy zakątek ogrodu wyglądał estetycznie, to podstawa. Praca podkaszarką przy koszeniu ogrodu jednak strasznie spowalnia pracę.

Drabina – sprawa oczywista. Najlepiej wybrać drabinę składaną, którą można dodatkowo rozłożyć w formie poziomego podestu.

Grabie – różne rodzaje, metalowe, plastikowe itd. Do liści, do ziemi, do trawy. A przy okazji worek na zgrabione odpady.

Szpadel – niezastąpiony, gdy trzeba coś wykopać. Np. pod nasadzenia.

Sekator i nożyce do gałęzi – ręczne. Rzeczy znane i oczywiste.

Narzędzia ogrodnicze sklep internetowy

Podstawą podczas prac w ogrodzie jest odpowiedni sprzęt. Zanim przystąpisz do kopania, plewienia czy sadzenia roślin, zadbaj też odpowiedni strój. Przydadzą Ci się specjalne buty, np. kalosze czy trzewiki. Jeśli zastosujesz odpowiednie zabezpieczenie dla stóp, możesz bez obawy pracować w wysokiej trawie, w czasie deszczu i w zimnie. Buty ochronne przydadzą Ci się podczas pracy w polu lub przy zwierzętach. Są niezastąpione przy remoncie i na budowie.

Podczas niektórych obowiązków niezbędne będą Ci nakolanniki, które zapewnią wygodę i doskonale sprawdzą się w warunkach ogrodowych, przy pracy w pozycji klęczącej. Dzięki nim wygodnie przytniesz niskie krzaki, przesiejesz kwiaty, wypielisz chwasty. Doskonale sprawdzą się podczas wykładania kostki brukowej na ścieżkę ogrodową.

Niezbędne będą także akcesoria ogrodnicze w postaci rękawic, dzięki którym Twoje dłonie pozostaną czyste, a Ty będziesz mógł pewnie chwytać chwasty czy przycinane gałęzie. W bogatej ofercie sklepu znajdziesz produkty wykonane z różnych materiałów – poliuretanowe, gumowe lub bawełniano-gumowane, które możesz dobrać do konkretnego rodzaju prac domowych lub ogrodniczych. Dzięki nim ochronisz ręce przed zadrapaniami czy zabrudzeniem.

Możesz zakupić je z powodzeniem w sklepie ogrodniczym online https://agrokosiarki.pl/. Dzięki temu, bez wychodzenia z domu zaopatrzysz się w najpotrzebniejszy sprzęt i odzież do prac ogrodowych.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *