Jak prawidłowo składować nawozy sztuczne?

W przypadku, gdy jesteś rolnikiem i posiadasz dużą powierzchnię zadaszonych magazynów możesz być spokojny. Wówczas problem ze składowaniem nawozów sztucznych nie będzie Cię dotyczył. Co jednak w przypadku, gdy potrzebujesz przechować nawóz, a nie dysponujesz miejscem magazynowym? Jak poradzić sobie z magazynowaniem drogiego nawozu?

Kiedy kupować nawóz?

Problem z przechowywaniem nawozu pojawia się zazwyczaj wtedy, kiedy rolnicy kupują jego duże ilości wtedy, gdy jest to najbardziej opłacalne. Zazwyczaj okresy takie przypadają na lipiec, gdy kupuje się azoty oraz na listopad, gdzie najbardziej optymalną cenę zyskują nawozy wieloskładnikowe.

Jak składować nawozy pod gołym niebem?

Zazwyczaj rolnicy mają do dyspozycji miejsce magazynowe, które jest zadaszone. Zdecydowanie ułatwia to zadanie, ponieważ wtedy możemy bez obaw składować nawozy tam. Co jednak, kiedy nie mamy takiej możliwości?

Składując nawozy pod gołym niebem, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, zawsze musza być one umieszczone na palecie. Tylko to pozwoli uniknąć zawilgocenia od gleby naszego nawozu. Jest to sposób na zapobieganie nieoczekiwanym wypadkom.

Świetnym wyjściem będzie przechowywanie nawozów w workach Big Bag. Są one idealnie przystosowane do przechowywania produktów tego typu, a dodatkowo zapewniają ich wygodne magazynowanie, komfortowy transport i zabezpieczają przed działaniem czynników atmosferycznych.

Istnieje zasada mówiąca o tym, że składowanie nawozów trzymanych w workach Big Bag nie powinno odbywać się w sposób piętrowy. Dla naszego własnego bezpieczeństwa, ale również dla zachowania właściwości nawozu powinniśmy układać je maksymalnie jeden na drugim, nie więcej. Wiąże się to z naciskiem na worki położone najniżej co może powodować ich zbrylanie, ale również możemy doprowadzić do sytuacji, kiedy po prostu na nas spadną.

Przechowywanie nawozów sztucznych – podsumowanie

Istotną kwestia dla trwałości właściwości nawozu jest ich odpowiednie przechowywanie. W przypadku, gdy posiadamy magazyn sprawa jest ułatwiona. Jeżeli jednak nie, musimy zastosować się do zasad magazynowania nawozów sztucznych na zewnątrz. Przy zastosowaniu się do powyższych wskazówek powinniśmy zapewnić im trwałość do czasu, aż będziemy chcieli go użyć.

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *