Czy deski kompozytowe to dobry wybór na taras?

Zastanawiasz się, jak urządzić taras? Przeczytaj, dlaczego deski kompozytowe to dobry wybór dla niego. Dowiedz się, jak wykończyć i zaaranżować taras.

Jak zaplanować taras?

Należy rozpocząć od znalezienia odpowiedniego dla tarasu miejsca. Jeżeli to możliwe najlepiej, aby było ono ciche i spokojne, gdzie będziecie mogli wraz z rodziną, czy z przyjaciółmi spędzić czas i odpoczywać. Taras jest również często budowany, jako przedłużenie salonu, kuchni, czy jadalni. Następnie należy wyznaczyć powierzchnię, jaką chcesz, aby miał taras.

Jaką wybrać nawierzchnię tarasu?

Nawierzchnia tarasu może być różna, ważne jednak, aby twój wybór pasował do domu. Pełnił spójną całość z jego elewacją, z otoczeniem, jak i ze stylem, w jakim będzie urządzony. Jeżeli taras ma być przedłużeniem, jakiegoś pomieszczenia, powinien być urządzony w podobny stylu. Na swój taras możesz wybrać nawierzchnię wykonaną: z drewna, z kamienia, z kostki brukowej, czy z desek kompozytowych.

Dlaczego warto wybrać deski kompozytowe?

Deski kompozytowe WPC powstają ze zmielonej mączki drzewnej z materiałem PCV. Taras z nich wykonany będzie wytrzymały, jak i odporny na czynniki atmosferyczne. Co ważne nie będzie wymagał on impregnacji, wystarczy dbać o jego czystość, poprzez np. mycie tarasu myjką ciśnieniową.

Czy deski kompozytowe to dobry wybór na taras?

Tak, zdecydowanie deski kompozytowe to dobry wybór na taras! Wyglądają one niemal, jak deski drewniane, charakteryzują się jednak jednolitym kolorem. Co istotne możesz znaleźć w sprzedaży gotowe już systemy tarasowe do montażu. Składają się one z legarów, desek kompozytowych, łączników, maskownic, listew.

Nawierzchnia gotowa – co dalej?

Zastanów się, jaką funkcję ma pełnić taras, czy ma to być przestrzeń służąca do relaksu, czy chcesz, aby pojawił się na niej stół, krzesła, czy grill. Możesz również pomyśleć o zadaszeniu tarasu, które może być drewniane, czy metalowe lub wybrać parasol. Aby zapewnić sobie większą prywatność, osłonić się od sąsiadów możesz ustawić markizy boczne, czy maty osłonowe np. wiklinowe, czy materiałowe.

Jak zaaranżować taras?

Czas wybrać meble, które spełnią wybrane przez ciebie funkcje. Najlepiej, aby kierować się przy wyborze każdego elementu stylem, który wybraliśmy do aranżacji tarasu. Musi on pasować również do domu i otoczenia. Kolejny krok to wybranie oświetlenia, tekstyliów, dodatków, które dopełnią przestrzeń. Zdecydowanie warto pomyśleć również o roślinach, do których możesz wybrać ciekawe donice.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *