Betoniarka to podstawa

Jeśli planujesz teraz lub w przyszłości remont albo budowę domu, warto dowiedzieć się więcej na temat samych betoniarek, które są niezbędne prawie w każdym przypadku. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat ich podziału według konkretnych kryteriów, a także podpowiemy jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystniejsze – kupno nowej lub używanej betoniarki albo wypożyczenie sprzętu od specjalistycznej firmy.

Jakie wyróżniamy typy betoniarek?

Podziału możemy dokonać w oparciu i trzy kryteria, gdzie pierwszym z nich kształt mieszalnika. Zatem wymienić można betoniarki bębnowe, które cechują się ograniczoną pojemnością i są przeznaczone zazwyczaj do realizacji mniejszych inwestycji, gdzie zużywają także znacznie mniej energii. Natomiast drugim rodzajem są betoniarki kielichowe o większych wymiarach, a zatem mogą być stosowane przy realizacji poważniejszych zleceń. Ich efektywność jednak posiada jedną wadę, a mianowicie chodzi o większe zużycie energii elektrycznej.

Następnym kryterium, które przytoczymy jest mobilność urządzenia do mieszania różnych konsystencji. Do Twojego użytku można zastosować betoniarki stałe, przenośne i samochodowe. Najmniej rozbudowany jest mieszalnik przenośny, co wydaje się oczywiste, ze względu na jego wysoki stopień mobilności. Z kolei betoniarki samochodowe i stałe posiadają już znacznie większą pojemność i tym samym masę. Wówczas możliwe jest przerobienie dużej ilości substancji w bardzo krótkim czasie, to zdecydowanie usprawnia prace budowlane.

Ostatnim rodzajem betoniarek są te urządzenia, których tryb pracy jest możliwy do ustawienia. Zwykłe betoniarki mają wbudowaną opcję zatrzymania mieszania, natomiast te większe i bardziej specjalistyczne przystosowane są ciągłego mieszania przykładowo cementu, a dotyczy to głównie producentów podobnych mieszanin.

Skąd wybrać betoniarkę?

Teraz pojawia się kolejne pytanie odnośnie źródła pozyskiwania podobnych sprzętów budowlanych. Naszym zdaniem osoby, które planują rozpoczęcie budowy na własną rękę i wiedzą, że potrwa to trochę dłużej, ze względu na ilość inwestycji, powinny zdecydować się jednak na kupno betoniarki, ale niekoniecznie nowej. Mogą to być używane urządzenia, które też są sprzedawane w niektórych sklepach stacjonarnych czy internetowych. Natomiast te nowe maszyny powinny znaleźć się w posiadaniu osób, które właśnie założyły własną działalność gospodarczą  w branży budowlanej.

Wówczas lepiej mieć ze sobą profesjonalny i nowy sprzęt, który można ewentualnie zgłosić do reklamacji w razie jakichkolwiek awarii. Jednak jeśli potrzebujesz betoniarki dla własnych celów w przypadku pojedynczej inwestycji na krótki okres czasu, zdecydowanie bardziej opłaca się wypożyczyć sprzęt budowlany od innej firmy. Już wiele właścicieli przedsiębiorstw budowlanych oferuje wśród swoich usług możliwość wynajmu sprzętu, w tym również betoniarek. W rezultacie będziesz mógł zaoszczędzić i wykorzystać maszynę do własnych celów ten jeden raz bez konieczności kupowania nowej betoniarki.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *