Ustawienie kuchni to klucz do szczęścia

Wielu osobom wydaje się, że urządzenie kuchni to prosta sprawa, gdzie wystarczy zadbać o podstawowe rzeczy. W rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej – kuchnia wymaga przemyślenia i rozplanowania w taki sposób, aby każde urządzenie czy mebel miały swoje miejsce i nie przeszkadzały w czasie użytkowania. O wszystkim, co najważniejsze dowiesz się z naszego dzisiejszego bloga.

Zapewnij sobie miejsce

Aby tak się stało, konieczny będzie szeroki i przestronny blat kuchenny, którego nie może zabraknąć. Jednak nie mowa tutaj o blacie zastawionym tosterem, mikrofalówką czy ekspresem do kawy, ale wolnym miejscem, gdzie przykładowo będziesz mógł przygotować dla siebie i bliskich posiłki w ciągu dnia. Z doświadczenia można przyznać, że takiej przestrzeni potrzeba najbardziej, aby móc spokojnie gotować i przygotowywać jeszcze w tym samym czasie mnóstwo innych rzeczy.

W przeciwnym razie czeka nas chaos i ciągłe sprzątanie, by zrobić dla siebie więcej miejsca. Przy wyborze blatu pamiętaj, by zwrócić uwagę na jego szerokość, a także materiał wykonania, aby nie niszczył się pod wpływem wilgoci czy uszkodzeń mechanicznych. Jeśli masz na tyle miejsca w kuchni, możesz także zapewnić sobie tak zwaną wyspę na środku pokoju, która może posłużyć za dodatkowy blat do gotowania.

Wszystko blisko

Również podczas rozplanowania kuchni i umeblowania trzeba pamiętać o ustawienia poszczególnych szafek jak najbliżej akcesoriów, gdzie okażą się przydatne. Mowa między innymi o garnkach, które powinny być blisko płyty kuchennej czy piekarnika, śmietnik oczywiście najwygodniej, kiedy znajduje się pod zlewem, a także niedaleko ewentualnej zmywarki. Talerze niech znajdą się bliżej lodówki, podobnie jak szklanki czy sztućce.

To najprostsze rozwiązanie, które ułatwi Ci funkcjonowanie w swojej kuchni, by wszystko znalazło się pod ręką i blisko Ciebie. Zdecydowanie pomoże to w czasie przygotowania posiłków, a zwłaszcza gdy w kuchni znajduje się więcej osób.

Półki i pojemniki rozwiązaniem na wszystko

Często też kuchnia staje się przysłowiową graciarnią, gdzie na wierzchu stoi wiele pudełek, opakowań, pieczywo czy inne akcesoria kuchenne, które w rezultacie nie muszą znajdować się w dowolnym miejscu na blacie. W tym celu należy zamontować co najmniej kilka półek, na których ustawisz już wszystko, czego najczęściej potrzebujesz. Poza tym można spakować niektóre akcesoria i gadżety do przeźroczystych lub nie pojemników plastikowych, szklanych czy ceramicznych. Wszystko dopasuj tak, aby współgrało z całą aranżacją wnętrza i nadawało mu rodzinny i domowy charakter, a jednocześnie pomogło zapanować Ci nad porządkiem w Twojej kuchni.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *