Wełna Climowool – wszystko co musisz wiedzieć

Wełna mineralna szklana znalazła swoje zastosowanie w budownictwie podczas izolacji termicznej dachów lub przy ocieplaniu podłóg. Wełna climwool montowana jest najczęściej między krokwiami, które są konstrukcjami wsporczymi, ale może być również montowana w innym miejscu. Chętnie stosowana przy renowacji starych budynkach, w celu zapewnienia odpowiedniego mikroklimatu oraz przy budowie nowych dla zapewnienia ciepła w pomieszczeniach. Mineralna wełna climwool to świetna alternatywa dla grubszych materiałów, których umieszczenie na budynku nie jest możliwe. Wełna climwool zapewnia równie dobrą izolację i skutecznie ogrzewa budynek.

Zalety wełny mineralnej

Główną zaletą wełny climwool jest jej bardzo dobry współczynnik ciepła, który jak się okazuje, jest najlepszym w Polsce. Mineralna wełna climowool wykazuje się również dużą sprężystością oraz stabilnością kształtu i rozmiaru. Wełna szklana to materiał, którego montowanie nie wymaga szczególnych umiejętności i kwalifikacji. Wełna climwool charakteryzuje się również całkowitą niepalnością oraz wysokim współczynnikiem przepuszczalności pary. Warstwy budynku stworzone z wełny climowool zapewniają izolacje ścian budynków, poddaszy, stropów i są w stanie wytrzymać bardzo duże obciążenia. Wełna szklana climowool odporna jest również na czynniki biologiczne i  chemiczne, w tym na ekstremalne warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz.

Wełna szklana czy styropian?

Porównując styropian do wełny szklanej, okazuje się, że znacząco różni się parametrami. Główną różnicą jest akustyka, ponieważ styropian nie posiada tak dobrej ochrony akustycznej, zwłaszcza przed dźwiękami na zewnątrz. Styropian również nie przepuszcza pary, a co za tym idzie, nie nasiąka nią i dużo szybciej schnie. Podczas jakiekolwiek obróbki, styropian zostawia za sobą dużo więcej bałaganu niż wełna szklana. Styropian, choć w porównaniu do wełny może się zapalić, bardzo szybko gaśnie, jednak podczas zapłonu wydziela bardzo dużo dymu.

Wełna Climwool – podsumowanie

Wełna mineralna szklana climwool, dzięki swoim właściwościom, wykazuje się wszechstronnym zastosowaniem w ocieplaniu i izolacji budynków. Podsumowując, wełna climwool sprawdza się świetnie jako docieplenie każdego kąta budynku, a także jego przewodów, rur czy nawet kominków. Wełnę szklaną wykorzystać można również jako środek wygłuszający, a także jako przeciwpożarowy. Najwyższa klasa ognioodporności powoduje, że wełna szklana jest praktycznie niepalna i wykazuje się doskonałą zdolnością ochrony przed ogniem.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *