Kiedy wzywać pogotowie elektryczne?

Istnieje wiele sytuacji, w których pomoc elektryka jest niezbędna. Nie ze wszystkimi rzeczami powinniśmy radzić sobie sami ze względów bezpieczeństwa. Jednak jest parę sytuacji, gdzie wizyta specjalisty jest zbędna. Kiedy i w jakich wypadkach wzywać pogotowie elektryczne? Tego dowiesz się w poniższym wpisie.

Przegrzane gniazdka

To niewątpliwie bardzo poważny problem. Jeśli dotykając kontaktu bądź jakichś przełączników, czujesz delikatne ciepło, albo wyłączając lub włączając daną rzecz z prądu, iskrzy się, należy wezwać specjalistę albo pogotowie elektryczne. To niebezpieczne sytuacje, w których łatwo może dojść nie tylko do pożaru, ale do porażenia przez prąd. Nie należy lekceważyć tych usterek, ponieważ prawdopodobnie instalacja jest w którymś miejscu uszkodzona.

Wysadzenie korków

Przy przerwie w dostawie prądu, pierwszą rzeczą, która robimy, to idziemy do skrzynki z bezpiecznikami. Musimy zbadać, czy któryś z nich nie jest wyłączony bądź uszkodzony. Wtedy należy odłączyć większość urządzeń i spróbować ponownie go włączyć. Gdy wszystko będzie dobrze i światło ponownie zacznie święcić, to znaczy, że nie będziemy potrzebować pomocy fachowca. Sytuacja ulegnie zmianie, gdy wszystkie z bezpieczników będą działać prawidłowo, a światło nie zapali się w dalszym ciągu. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie pomoc w postaci całodobowego pogotowia elektrycznego, który sprawdzi gdzie leży źródło usterki.

Przegląd instalacji

Musimy pamiętać, że nie tylko w razie jakichś uszkodzeń i usterek, należy wzywać elektryka. Również możemy skorzystać z jego usług wtedy, gdy chcemy zrobić przegląd naszej instalacji. Warto co parę lat, skorzystać z takiego sprawdzenia wszystkich przewodów oraz gniazdek, szczególnie jeśli w naszym mieszkaniu bądź bloku dochodzi do przerw w dostawach prądu, bądź uszkodzeniu linii elektrycznych. Wówczas podczas takiego przeglądu elektryk jest w stanie wykryć jakąś usterkę, zanim była widoczna dla nas.

Interwencje pogotowia elektrycznego powinny być wówczas wtedy, gdy tylko pojawi się jakiś problem związany z przewodami bądź instalacją. Nie należy bagatelizować tych usterek w trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *