Kable instalacyjne – jaki rodzaj wybrać?

Zadaniem kabla jest przenoszenie energii elektrycznej ze źródła zasilania do miejsca przeznaczenia. Przewody instalacyjne mogą być wykonane w izolacji PVC lub HDPE. PVC jest bardzo popularnym materiałem do produkcji i nie bez powodu. Są jednak osoby, które od samego początku wybierają przewody w izolacji PE. Mowa o produktach, które posiadają HDPE. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na jego odporność na niskie temperatury i wilgoć, a także uszkodzenia mechaniczne. Kable zabezpieczone izolacją HDPE są odporne nie tylko na zimno, ale i na gorąco, dzięki czemu nie odkształcają się, a także nie twardnieją i nie tracą swojej elastyczności z upływem czasu.

Jakie przewody wybrać do nowej instalacji?

Kable w izolacji HDPE oprócz tego, że są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć, są również lepszymi przewodnikami prądu. Oznacza to, że mogą przenosić więcej prądu niż kable z PVC.

Elastyczność tego materiału sprawia, że można użyć jednego kabla w miejscach, które normalnie wymagałyby wielu mniejszych. W niektórych przypadkach może to zaoszczędzić czas i pieniądze poprzez zmniejszenie liczby roboczogodzin potrzebnych do instalacji, jak również kosztów konserwacji w czasie.

Gdzie kupisz wysokogatunkowe przewody i kable (instalacyjne oraz przyłączeniowe), a także akcesoria określane mianem aparatury modułowej i pomiarowej? Twoją uwagę powinna przyciągnąć bogata oferta, jaką ma sklep Instalator w Sosnowcu. Sprawdź ich produkty właśnie teraz!

Zadaniem kabla jest przewodzenie prądu od źródła zasilania do miejsca przeznaczenia

Kable służą do transportu energii elektrycznej. Jak sama nazwa wskazuje, składają się one z dwóch lub więcej przewodów zamkniętych w ochronnej powłoce. Używa się ich do łączenia urządzeń elektrycznych i sprzętu AGD, a także w liniach energetycznych, które przewodzą prąd z elektrowni do domów i firm.

Kable wykonane są z miedzi, aluminium lub innych materiałów i posiadają różne rodzaje izolacji, takie jak plastik, guma lub inne materiały. Izolacje te chronią przewody przed nagrzewaniem się, gdy następuje wzrost przepływu prądu przez nie (tzw. ciepło).

Przewody instalacyjne mogą być wykonane z izolacji PVC lub HDPE

Przewody instalacyjne mogą być wykonane z izolacji PVC lub HDPE. HDPE jest bardziej odporna na niskie temperatury, wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. PVC jest najczęściej stosowanym materiałem do produkcji, i nie bez powodu. Jest tani, łatwy w produkcji i może być poddany recyklingowi. Dodatkowo jest to nietoksyczny plastik, który jest elastyczny, łatwy w obróbce i łatwy w montażu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *