Co należy wiedzieć o rekuperatorach?

Zastanawiasz się, jak działa rekuperator? Przeczytaj, co należy wiedzieć o nim. Dowiedz się, na czym polega rekuperacja oraz jakie są jej zalety.

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja jest to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Wymienia ona powietrze brudne, na czyste w budynku. Powietrze, które jest do niego nawiewane, zostaje dodatkowo oczyszczone z alergenów, kurzu. Rekuperacja to system, który zasysa powietrze świeże z zewnątrz oraz powietrze brudne z wnętrza budynku. Strumienie te znajdą się w rekuperatorze, co ważne nie zostają ze sobą zmieszane. Rekuperacja składa się z: rekuperatora, przewodów wentylacyjnych, elementów nawiewnych i wywiewnych, wyrzutni i czerpnia.

Jak działa rekuperator?

Rekuperator nazywany jest również centralą wentylacyjną z odzyskiem ciepła, ponieważ jego działania zmniejszają straty energii cieplnej. Jego praca polega na ogrzaniu świeżego powietrza, które napływa do pomieszczeń. Rekuperatory Thessla Green, warto sprawdzić, jeżeli myślisz o założeniu rekuperacji w swoim domu. Są to rekuperatory od polskiego producenta, które zostały wyprodukowane przy użyciu najnowocześniej technologii!

Z czego zbudowany jest rekuperator?

Rekuperator składa się z wymiennika ciepła. Można wyróżnić wymienniki: krzyżowe, obrotowe i przeciwprądowe. Inne elementy rekuperatora to: wentylator nawiewny, wentylator wywiewny, filtry, panel sterowania, płyta główna.

Jakie są zalety rekuperacji?

Jedną z zalet rekuperacji, jest to, że dzięki niej ograniczasz straty energii cieplnej w twoim domu. Przez to twoje rachunki za ogrzewanie będą mniejsze. Kolejną zaletą rekuperacji, jest to, że masz kontrolę, nad jakością powietrza w twoim domu. Inne pozytywne cechy to: brak owadów, pleśni i grzybów, jak i możliwość szybkiego pozbycia się nieprzyjemnych, intensywnych zapachów.

Czy można samodzielnie zamontować rekuperację?

Wszystko zależy od twoich możliwości, jeżeli masz podstawową wiedzę budowlaną, możesz spróbować samodzielnie wykonać rekuperację. Istotne, jest również wykonanie dobrego planu instalacji, oraz dobór odpowiedniego rekuperatora, o właściwej mocy. Zadanie to należy oddać w ręce profesjonalistów. Jeżeli nie jesteś pewny, czy poradzisz sobie z montażem rekuperacji, warto zatrudnić specjalistów. Mają oni odpowiednią wiedzę, sprzęt i doświadczenie. Sprawnie i prawidłowo wykonają rekuperację. Warto wybierając firmę, zapoznać się z opiniami na jej temat.

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *