Cała prawda o deskach tarasowych

Potrzebujesz stworzyć taras swoich marzeń, z którego będziesz mógł podziwiać przepiękne widoki, rozkoszować się kawą o poranku lub patrzeć na zachodzące słońce? Jeśli tak, to najpierw powinieneś zacząć od wyboru odpowiednich materiałów, które pozwolą Ci go zbudować. Niezależnie od tego, jakie wybierzesz, to zwróć szczególną uwagę na ich trwałość. W realizacji planów dotyczących konstruowania Twojego azylu, z pewnością przydadzą się deski tarasowe.

Rodzaje desek tarasowych

Ostatnio najchętniej wykorzystywanym materiałem jest kompozyt drewniany. Wykonane z niego deski zyskały zastosowanie w budowaniu balustrad, ogrodzeń czy też elewacji. Jedną z odmian wyprodukowanych z niego desek są również deski tarasowe. Deski tarasowe kompozytowe wytwarza się z dwóch typów surowców: sztucznego – polichlorku winylu, należącego do grupy polimerów termoplastycznych, oraz naturalnego – pyłu drzewnego.

Rzadziej natomiast do produkcji desek tarasowych stosuje się drewno. Deski tarasowe drewniane powstają z różnych odmian litego drewna. Ten rodzaj desek wykonany jest z naturalnego, a tym samym ekologicznego materiału. Cechuje go także dobra izolacja termiczna oraz łatwość renowacji, gdyż uszkodzenia mechaniczne można naprawić, wykorzystując papier ścierny i impregnat. Ponadto zaletami desek tarasowych drewnianych są także: niska cena, jasny, ciepły odcień, a także łatwość montażu. Najczęściej są to deski wykonane z: sosny, drewna egzotycznego i świerka skandynawskiego.

Jakie deski będą najlepsze na taras?

Zdecydowanie najlepsze spośród desek tarasowych będą deski kompozytowe WPC, ponieważ są trwalsze od tych drewnianych i odznaczają się wyższą jakością. Firma Fabryka Tarasów oferuje szeroki wybór desek tarasowych wykonanych z kompozytu, które idealnie imitują drewno, zarówno jego odcienie, jak i przekrój słojów czy teksturę, a ponadto posiadają szereg cech typowy dla surowców sztucznych. Dzięki temu są bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych takich jak: wilgoć czy promieniowanie UV, co pozwala dłużej cieszyć się ich kolorem. Nie niszczą się tak szybko jak deski drewniane i w przeciwieństwie do nich nie wymagają odnawiania ani szczególnej pielęgnacji.

Deski tarasowe – nie tylko na taras

Deski tarasowe oferowane przez Fabrykę Tarasów, oprócz ich podstawowego przeznaczenia, zyskują zastosowanie również przy budowie bram i schodów, gdzie nadadzą im naturalnego i minimalistycznego wyglądu, który w połączeniu z trwałością użytych materiałów sprawi, że schody przez cały czas będą wyglądać jak nowe.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *