Plisy – praktyczna dekoracja okienna

Jeśli chcesz przyozdobić swoje okno czymś praktycznym, musisz podjąć szereg decyzji oraz przemyśleć kilka istotnych kwestii. Do wyboru jest tak wiele rodzajów nowoczesnego typu zasłon, że podjęcie decyzji może nie być łatwe. W tym artykule skupimy się z kolei na plisach. Jeśli chcesz poznać ich charakterystykę oraz plusy, przeczytaj artykuł do końca.

Plisy okienne – co to?

Plisy nazywa są także roletami plisowanymi i są to osłony okienne, które montowane są wewnątrz pomieszczeń. Jednak mimo nazwy znacząco różnią się od klasycznych rolet zwijanych. Kształtem przypominają bowiem harmonijkę, którą można zwijać i rozwijać. Umożliwiają to specjalnie listewki, który zamocowane są od góry i od dołu.

Najważniejszą cechą plis okiennych jest to, że można nimi zasłaniać okno w różnych konfiguracjach, które zależne są tylko od preferencji. Opisane wyżej rozwijanie daje nam właśnie możliwość swobodnego odsłonięcia okna od góry lub od dołu jak i jednocześnie z obu stron. Ta zaleta sprawia, że plisy okienne sprawdzą się wszędzie, niezależnie od tego, na którą stronę okna wychodzą.

Zalety plis okiennych

Specyficzna budowa plis okiennych pozwala na swobodną regulację stopnia osłonięcia okna przed nadmierną ilością promieni słonecznych, ale idealnie sprawdzi się także jako zasłona przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Jednocześnie można zatem zasłonić jedną część okna i odsłonić drugą. Co więcej plisy okienne nie wymagają montażu kaset, przez co nic nie ogranicza powierzchni szyby.

 

Podobnie, jak w przypadku rolet, plisy okienne można swobodnie dopasowywać nie tylko do wymiary okien, ale także aranżacji wnętrza. Dzięki temu, że są one niezwykle klasyczne i proste, plisy okienne pasują do wewnątrz w każdym stylu, a nawet same w sobie mogą być niezwykle ciekawą ozdobą. Do wyboru dostępna jest szeroka gama kolorystyczna – pod jasnych przez stonowane kolory, kończąc na żywych i szalonych odcieniach. Oprócz koloru plisy można wybrać również odcień mechanizmy, aby harmonizował się on z oknami.

Same plisy, dzięki tkaninie, z której jest wykonana, bardzo łatwo utrzymać w czystości.

Plisy okienne z Wrocławia

Jeśli poszukujesz firmy, która w sprawny i profesjonalny sposób zamontuje w twoich oknach plisy okienne zgłoś się do firmy Bianex WrocławPlisy okienne z Wrocławia to produkty, które odznaczają się szczególną trwałością i jakością wykonania. Warto także zdać się na zmysł twórczy i usługi, które oferują pracownicy firmy, którzy przeszkoleni się w szybkim i efektownym montażu. Dodatkowo specjaliści Bianex są w stanie wyjaśnić wszelkie wątpliwości, a przy okazji zachęcić klientów do spróbowania wypróbowania nowych rozwiązań.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *